UCLG-MEWA FATİH BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ


24 Şubat 2015 tarihinde, Akıllı Şehirler Komitesi Sorumlusu Sn. Randa AL SABBAGH ve Çevre Komitesi Sorumlusu Sn. Sümeyye SARAL’dan oluşan UCLG-MEWA heyeti, Akıllı Şehirler Komitesi’nin faaliyetleri çerçevesinde Fatih Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Biricik KAZAN ile görüşme yaptı.

Sn. KAZAN belediyenin yeni teknolojiler alanındaki ve vatandaşlara sunulan hizmet kalitesini attırmak için hazırlanan projelerini ve faaliyetlerini tanıttı. Bilgi İşlem Müdürü aynı zamanda, tesisler, kentsel planlama, çevre, afet önleme, su rezervi, ulaşım, vb. kentsel verileri sağlayan Coğrafi Bilgi Sistemi ile Yönetim Bilgi Sistemi gibi Kentsel Bilgi Sistemleri hakkında ayrıntılı bir sunum yaptı.

UCLG-MEWA heyeti teşkilatın faaliyetlerini ve komitelerini sundular. Heyet, Fatih Belediyesi’ni UCLG-MEWA Akıllı Şehirler Komitesi’ne üye olmaya davet etti ve belediyenin faaliyetlerini paylaşabileceği ve diğer katılımcılarla bilgi değişimi yapabileceği uluslararası etkinliklere katılma ve uluslararası ağını genişletme imkanları sunacağından komiteye üye olmanın önemine vurgu yaptı. Sn. KAZAN öneriyi memnuniyetle karşıladı ve UCLG-MEWA’nın etkinliklerine katılmakla ilgilendiklerini belirtti.

Comments are disabled