UCLG-MEWA, GASTRO SHOW KAPSAMINDA PANEL DÜZENLEDİ


 

 

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), 28-30 Haziran tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Gastro Show etkinliği kapsamında Gastronomik Marka Kentler Panelini düzenledi.

28 Haziran 2021 tarihinde düzenlenen panelin moderatörlüğünü UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman üstlenirken Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Girne Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesi Başkanı Nidai Güngördü ve Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu panelin konuşmacıları arasında yer aldı.

Yaklaşık bir saat süren panelde yerel yönetim temsilcileri, şehirlerinin gastronomik değerlerini tanıtan sunumlar gerçekleştirerek bu alandaki faaliyetlerini paylaştılar.  Ayrıca yerel ürünlerle alakalı coğrafi işaretleme konusu da gündeme geldi. Gıda güvenliğine dair dinleyicilerden gelen soru üzerine, aynı zamanda doktor da olan Lütfü Savaş, Hatay’da uygulanan gıda güvenliği sertifika programının detaylarından bahsetti. Panelde Belediye Başkanları, sürdürülebilir turizme dair vizyonlarını da paylaştılar.

Comments are disabled