UCLG-MEWA GENEL SEKRETERİ AFGANİSTAN BAŞKONSOLOSU’NU ZİYARET ETTİ


UCLG-MEWA Genel Sekreteri Sayın Mehmet DUMAN ve Projeler Koordinatörü Adrien LICHA 20 Mart 2015 tarihinde İstanbul’daki Afganistan Başkonsolos’u  Sayın Abdul Malik QURAISHI’yi makamında ziyaret etti. Toplantı, UCLG-MEWA’nın MEWA bölgesindeki bütün ülkelerdeki şehirlerin katılımını arttırma ve ağını güçlendirme faaliyetleri çerçevesinde gerçekleştirildi.

Sayın DUMAN, 2014 yılı boyunca UCLG-MEWA’nın gerçekleştirdiği faaliyetlerden bahsetti ve Sayın Başkonsolos’a UCLG-MEWA’nın yayınlarını sundu. UCLG Dünya Teşkilatı ve Bölge Teşkilatları kısaca anlatıldıktan sonra belli başlı Afgan şehirlerin belediye başkanları için hazırlanmış olan UCLG-MEWA üyelik davet mektupları ilgili belediye başkanlarına iletilmesi üzerine Sayın QURAISHI’ye takdim edildi.

UCLG-MEWA’nın bölge içerisindeki şehirler arasındaki bağı güçlendirme çabalarını memnuniyetle karşılayan Sayın QURAISHI, teşkilatımızın faaliyetlerine olan ilgisini belirtti. Sayın QURAISHI, Kabil Belediye Başkanı’nın 2010 yılında Diyarbakır’da düzenlenen UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılımı ile ilgilenmesinden beri UCLG-MEWA’yı takip ettiğini belirtti ve kapasite geliştirme ve birbirinden öğrenme açısından UCLG Dünya Teşkilatı gibi şehirlerin ağlarının kattığı değeri tanıdığını ekledi. Başkonsolos aynı zamanda Afgan şehirler ve kırsal bölgeler hakkında ilginç bilgiler paylaştı. Toplantı, UCLG-MEWA için, özellikle kültür ve ekonomik kalkınma konularında olası işbirliklerini keşfetme adına iyi bir fırsat oldu.

Comments are disabled