UCLG-MEWA GENEL SEKRETERİ İETT GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ


UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet DUMAN ve UCLG-MEWA Projeler Koordinatörlüğü 6 Nisan 2015 tarihinde İETT Genel Müdürlüğünü ziyaret etti. UCLG-MEWA Çevre Komitesi Proje Sorumlusu Sümeyye SARAL , İETT Genel Müdürü Mümin KAHVECİ ve ekibine, UCLG’nin “Kentsel Mobilite” komitesinin ilkelerine, hedeflerine ve çalışma usullerine ilişkin bir sunum yaptı.   

Bu bilgilendirici sunumdan sonra, Genel Sekreterimiz Mehmet DUMAN yerel yönetimler için mobilitenin ve ulaşımın önemine ve önceliğine değindi. Bölgede kurulacak bir kentsel mobilite komitesinin iyi uygulamaları toplamak ve üyeler arası mobilite üzerine işbirliğini artırmak üzere yararlarına ilişkin fikirlerini dile getirdi. İETT Genel Müdürü bu fikre destek vererek uluslararası arenada güçlü ortaklıkları bulunduğunu böylece dünyadaki değişimleri sıkça takip edebildiklerini ve bu komite için iyi bir işbirliği ve bilgi sağlayabileceklerini ifade etti. Ardından Sayın KAHVECİ,  Aralık 2015'te İstanbul'da gerçekleştirilecek olan İETT’nin en başarılı girişimlerinden biri;  TRANSİST 2015 Fuarı'nı anlattı.  TRANSİST 2014 yılında gerçekleştirildiğinde dünyanın her yerinden katılımcılarla 4000’den fazla kişiyi akıllı ulaşım çözümleri üzerine tartışmak için bir araya getirmişti. 

Sayın KAHVECİ İETT’nin bilgi paylaşımı, eğitim ve işbirliği üzerine çeşitli deneyimlerinden bahsettikten sonra, yeni kurulacak olan bu komiteye tam destek vereceklerini ifade etti ve çalışmalara en kısa sürede başlayacaklarını dile getirdi.

Comments are disabled