UCLG-MEWA GENEL SEKRETERİ SUUDİ ARABİSTAN BAŞKONSOLOSU’NU ZİYARET ETTİ


UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet DUMAN, 7 Ocak 2015 tarihinde Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu Sayın Musa'd bin Abdulmuhsin AL-GANAWI’yi makamında ziyaret etti. 

Toplantıda Sayın Mehmet DUMAN, UCLG-MEWA ve faaliyetleri hakkında bilgi vererek UCLG- MEWA yayınlarını Sayın Başkonsolos’a takdim etti. Mehmet DUMAN, Sayın AL-GANAWI’yi Suudi Arabistan Belediyeleri’ni UCLG-MEWA şemsiyesi altında toplamaya destek olmaya davet ederken Suudi belediyelerin başkanları için hazırlanan üyeliğe davet mektuplarını, muhattaplarına iletmesi dileğiyle Başkonsolos’a teslim etti.  Bu bağlamda UCLG-MEWA Genel Sekreteri, 19 Aralık 2014 tarihinde Adana’da gerçekleşen UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı’nda kurulan UCLG-MEWA Komiteleri çerçevesinde kurulabilecek yeni işbirliği fırsatlarını keşfedebilmek için ocak ayı içerisinde Riyad ve Cidde Belediye Başkanları’na, Arap Kentsel Kalkınma Enstitüsü’ne (AUDI) ve İslam Başkentleri ve Kentleri Teşkilatı’nı (OICC)  ziyaret etme isteklerini belirtti.

Suudi Arabistan Başkonsolosu Suudi Belediyeleri’nin UCLG-MEWA Bölge Teşkilatı’na katılması için destek sağlayacağını belirtti.

Ziyaret sonunda Mehmet DUMAN, Sayın Başkonsolos’a plaket takdim ederken misafirperverliği ve nazik karşılaması için de teşekkürlerini sundu. 

Comments are disabled