UCLG-MEWA OMBUDSMANI’NA ZİYARET


 

UCLG-MEWA, Teşkilatın 2019-2022 Dönemi Ombudsmanlığına seçilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret etti. UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman’ın Teşkilat hakkında yaptığı bilgilendirmenin ardından yeni dönemin planlanan çalışmaları üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu.

Amman Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 9-10 Temmuz 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen UCLG-MEWA Kongresi’nde, Teşkilatın yönetim organları ve komitelerinin başkanlık divanları belirlendi. Alınan karar sonucu Ankara Büyükşehir Belediyesi, Teşkilatın yeni döneminde, üç yıl boyunca ombudsmanlık görevini yürütecek. Teşkilatın yönetim organlarının iş ve işlemlerinden etkilenen kişiler ya da yerel yönetimler arasında yapılan arabuluculuk görevini tanımlayan ombudsmanlık, yeni dönemde MEWA Bölgesi’nde yaygınlaştırma çalışmalarına da konu olacak.

Yine Kongre’de alınan karar doğrultusunda Ankara Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda Teşkilatın Kent Diplomasisi ve Yerel Yönetişim Komitesi ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi’nin eş başkanlık görevlerini de yürütecek.

Comments are disabled