UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU GÖLCÜK BELEDİYE BAŞKANI ALİ YILDIRIM SEZER


 

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), 30 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirdiği “Koronavirüs ile Mücadele Sürecinde Yerel Yönetimlerin Rolü ve Normalleşme” başlıklı UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşisi’ne, Gölcük Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Denetim Kurulu, Mali Yönetim Komitesi Üyesi ve UCLG-MEWA Konsey Üyesi Av. Ali Yıldırım Sezer’i konuk etti.

Konuşmasına ‘Donanma Kenti Gölcük ‘ sloganıyla başlayan Sezer, özellikle tarihten günümüze kadar gelen süreçte Gölcük şehri için donanmanın son derece önem teşkil ettiğini belirterek, Osmanlı Devleti’nin son dönemlerinde Gölcük Tersane Fabrikasının kurulmasının, bu bölgenin bir donanma şehri haline gelmesine katkı sağladığını belirtti.

Konuşmasının devamında, pandemi sürecinde Gölcük Belediyesi olarak gerçekleştirmiş oldukları faaliyetlerden bahseden Başkan Sezer, koronavirüs tedbirleri kapsamında ayrı bir birim oluşturduklarını ve bu süreçte tüm tedbir ve önlemlerin alındığını ifade etti. Başkan Sezer ayrıca salgının yerel ekonomiye yansımasını ve bu kapsamda alınan tedbirleri de değerlendirdi.

Özellikle 1999 Ağustos depreminden edindikleri tecrübelere de değinen Başkan Sezer, düzenli ve sağlam yapılaşmanın önemini vurgulayarak, afetle mücadelenin Gölcük Belediyesi’nin gündem maddeleri arasında önemli bir yer teşkil ettiğini vurguladı.

Yayına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Comments are disabled