UCLG-MEWA YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU RASİM ARI


Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), 10 Haziran tarihinde gerçekleştirdiği “Koronavirüs İle Mücadele Sürecinde Yerel Yönetimlerin Rolü Ve Normalleşme” başlıklı UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri’nde, teşkilatın saymanlık görevini de yürüten Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’yı konuk etti.

Konuşmasına, UCLG-MEWA’nın Nevşehir’de gerçekleştirdiği son toplantıya değinerek başlayan Arı, Nevşehir Belediyesi’nin virüs ile mücadele sürecinde gerçekleştirdiği faaliyetlerden bahsetti. Başkan Arı, koronavirüs vakalarının Türkiye ve dünyada yayılmadan evvel, şehirde genel manada temizlik ve dezenfekte çalışmalarının gerçekleştirildiğini ifade etti.

Başkan Arı ayrıca, virüsle mücadele sürecinde alınan tüm tedbirlere ve vatandaşlara yapılan tüm desteklere ek olarak Türkiye ve dünyada ses getiren; sokakların yıkanması, arabalı sinema etkinliği ve sokak konserler gibi çalışmalara imza attıklarını sözlerine ekledi. Yerel yönetimlerde sosyal medyanın çok önemli bir etken olduğunun altını çizen Arı, çalışmaların yapılan paylaşımlarla geniş kitlelere ulaştığını söyledi.

Rasim Arı, konuşmasına ek olarak, bölgenin dünya turizminin gözdesi olduğunu belirtirken, dünyanın en büyük yamaç yerleşimini turizme kazandırarak yepyeni bir destinasyonu, sadece Türkiye turizmine değil aynı zamanda dünya turizmine de kazandıracaklarının müjdesini verdi. Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerin korunması adına Kapadokya Alan Başkanlığını kurarak önemli bir karara imza attıklarını ifade eden Arı, bu sayede denetimlerin hız kazanacağının altını çizmiş oldu. Başkan Arı, şehrin daha da gelişmesi için projelerinin devam ettiğini vurgulayarak konuşmasını sonlandırdı.

Comments are disabled