UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEY ORTAK TOPLANTISI ŞANLIURFA’DA


UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı 8 Kasım 2016 tarihinde UCLG-MEWA Sosyal İçerme Komitesi Eş-Başkanlığını yürüten Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısının açılış konuşmasını yapan UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, faaliyet raporunu sundu.

Genel Sekreter Duman, UCLG MEWA'nın faaliyet ağını; üyeliğin geliştirilmesi, dünya teşkilatı ile ilişkilerin geliştirilmesi, üyeler arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi, Birleşmiş Milletler ve bağlı kuruluşlar arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi, MEWA organlarının toplantılarının gerçekleştirilmesi, proje çalışmaları, eğitim çalışmaları, kapasite geliştirme çalışmaları ve basın yayın hakla ilişkiler çalışmaları adı altında 9 başlık altında topladıklarını ifade etti.

Duman, konuşmasında özellikle üyeliğin geniş tabana yayılması konusunda çalışmalarının sürdüğünü ve bunun için bölge ülkelerinin Türkiye'deki büyükelçileri nezdinde görüşmelerinin devam ettiğini belirtti.

Duman'ın faaliyet raporunu konuşmasının ardından Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı UCLG – MEWA Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in gündem maddelerini okuması ile devam etti.

UCLG-MEWA Mali Yönetim Komitesi Raporu, UCLG-MEWA Saymanı Gebze Belediye Başkanı Sayın Adnan Köşker tarafından, UCLG-MEWA Ombudsman Raporu ise UCLG-MEWA Ombudsmanı ve Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü tarafından sunuldu. Ayrıca 2017 yılı içinde yürüteceği projeler ve gerçekleştireceği faaliyetler hakkında UCLG-MEWA Genel Koordinatörü Dr. Leyla Şen tarafından özet bir sunum yapıldı.

Yaklaşık iki saat süren toplantıda ayrıca 2017 yılından itibaren geçerli olacak UCLG-MEWA Yeni Aidat Sistemi sunuldu ve kabul edildi. Yeni üyelik başvuruları ve ayrılma talepleri oy birliği ile kabul edildi. UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı’nın ayrıntılı sonuç raporuna UCLG-MEWA web sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Comments are disabled