UCLG-MEWA YÖNETİM KURULU VE KONSEYİ BALIKESİR’DE TOPLANIYOR

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Göç Küresel Görev Gücü (GTFM) Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı’nı 11 Kasım 2021 Perşembe günü, UCLG-MEWA’nın Eş Başkanlığı görevini yürütmekte olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirecektir.

Açılış oturumunun akabinde ilk olarak Göç Küresel Görev Gücü (GTFM) Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirilecek ve toplantı kapsamında GTFM’nin geçmiş faaliyetleri sonucunda elde edilen temel çıktılar ele alınarak, Gaziantep Bildirgesi’nin taahhütlerinin izlenmesi noktasında GTFM’nin kaydettiği ilerleme değerlendirilecektir. Bu toplantının ardından gerçekleşecek olan UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı’nda ise, belirlenen gündem çerçevesinde görüşülmek üzere, UCLG-MEWA’nın 2021 yılı çalışma dönemi değerlendirilecek ve 2022 yılının faaliyet planı Yönetim Kurulu ve Konsey üyelerinin katkılarıyla şekillendirilecektir.

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı’nı takiben, 12 Kasım 2021 tarihinde ise Yeşil Gelecek İçin Avrupa Gençlik İttifakı Proje Açılış Toplantısı düzenlenecektir.

Bu toplantılara ek olarak, UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı hazırlıkları kapsamında, anılan toplantılardan bir hafta önce, UCLG-MEWA Denetim Kurulu/Mali Yönetim Komitesi üyeleri bir araya gelecektir.

Taslak programa ve gündeme bağlantı üzerinden ulaşabilir, kayıt formu ve toplantılarla ilgili detayları www.uclg-mewa.org web adresinden takip edebilirsiniz.

Comments are disabled