UCLG-MEWA’da “YEREL YÖNETİM KURULUŞLARI 2017 KOORDİNASYON TOPLANTISI”


UCLG-MEWA Genel Sekreterliği’nde 20 Aralık 2016 tarihinde “Yerel Yönetim Kuruluşları 2017 Koordinasyon Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantıya UCLG-MEWA ekibi ile Türkiye Belediyeler Birliği (TBB)  Dış İlişkiler Müdürü Gülfem Kıraç Keleş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Fahri Murat Tuncay, WALD Akademi Direktörü Hülya Alper, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Dış İlişkiler Uzmanı Sabiha Tuğba Ekşi  katıldı.

Toplantıda, 2016 yılında gerçekleştirilen etkinliklerin değerlendirilmesi yapılırken, 2017 yılında gerçekleştirilecek olan etkinliklerin planlanması ve ortak projeler geliştirilmesi noktasında da görüş alışverişinde bulunuldu. Etkinlik takviminin planlanması konusunda hassasiyet gösterilmesi gerektiğine dikkat çeken UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman ayrıca uluslararası etkinliklerde bölgedeki yerel yönetim temsilcilerin ana aktör olmaları için nasıl bir yol izlenebileceğine dair görüşlerini dile getirdi.

İlki 2016 yılında gerçekleştirilen koordinasyon toplantısının yerel yönetim ağları açısından verimli olduğu kanaatine varan katılımcılar, toplantının önümüzdeki dönemde yapılmasının da etkinliklerin planlanmasında ve ortak hareket etmede yerel yönetim kuruluşları arasında önemli bir rol oynayacağını ifade ettiler.

Comments are disabled