UCLG-MEWA’DAN KATI ATIK EĞİTİM PROGRAMI HAZIRLIKLARI KAPSAMINDA KOCAELİ ZİYARETİ


UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, 4-6 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Atıktan Kaynağa-Belediyeler İçin Entegre Katı Atık Yönetimi Çözümleri Planlaması Atölye Çalışması”  hazırlıklarını değerlendirmek üzere 12 Haziran 2017 tarihinde Kocaeli’ne bir dizi ziyarette bulundu. Bu kapsamda Duman, İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme A.Ş’yi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni ve Kocaeli Kent Konseyi’ni ziyaret etti.

İZAYDAŞ Ziyareti

4-6 Temmuz 2017’de İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme A.Ş (İZAYDAŞ) tesislerinde gerçekleştirilecek “Atıktan Kaynağa-Belediyeler İçin Entegre Katı Atık Yönetimi Çözümleri Planlaması Atölye Çalışması” doğrultusunda yapılacak çalışmaları görüşmek üzere UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman ilk olarak İZAYDAŞ Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Ziyaret sırasında İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, İZAYDAŞ Genel Müdür Yardımcısı İsmail Uludağ ve Özel Kalem Müdürü Yusuf Yazıcı ile programın içeriği ve teknik detayları görüşüldü.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ziyareti

İZAYDAŞ Genel Müdürlüğü ziyaretinin ardından, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak’ı makamlarında ziyaret etti. Duman UCLG-MEWA’nın yaklaşan etkinlikleri hakkında kendilerini bilgilendirdi. Ayrıca Alman ve Türk belediyelerin atık yönetimi konusunda karşılıklı öğrenimini destekleyerek bu hususta belediyelere yerel eylem planları hazırlamalarını tavsiye edecek olan eğitim programına; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yapmasından ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kocaeli Kent Konseyi Ziyareti

Günün son ziyareti ise Kocaeli Kent Konseyi’ne oldu. Bu kapsamda UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman; Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar ve Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm’e kısa bir ziyarette bulundu. Ziyaret esnasında Uyar ve Görüm, Kocaeli Kent Konseyi’nin gerçekleştirdiği faaliyetler ve projeleri anlattılar. Bu bilgilendirme sonrasında özellikle Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin yerelleştirilmesi konusunda yapılacak olan olası işbirlikleri üzerinde duruldu. 

Comments are disabled