UCLG-MEWA’dan Lübnan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’na Ziyaret


Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) ve üyeleri arasındaki ilişkilerin diplomatik misyonlar nezdinde güçlendirilmesi ve uluslararası diplomasinin yereldeki faaliyetler ile desteklenmesi amacıyla ülke temsilciliklerine yapılan ziyaretler devam ediyor.

Belediye ve belediye birliklerinden oluşan toplam 77 üye ile UCLG-MEWA’nın en geniş üye ağlarından birine ev sahipliği yapan Lübnan’ın İstanbul’da bulunan başkonsolosluğu, UCLG-MEWA Genel Sekreteri ve beraberindeki heyet tarafından ziyaret edildi. Göreve yeni atanan Başkonsolos Mounir Anouti’yi makamında tebrik eden Genel Sekreter Duman, UCLG-MEWA’nın kuruluşu, idari yapısı, projeleri ve faaliyetleri hakkında paylaşımlarda bulundu. Teşkilatın 2030 Kalkınma Gündemi’nin yerelleştirilmesi doğrultusunda yürüttüğü faaliyetler de yapılan görüşmede üzerinde önemle durulan konulardan birini oluşturdu.

Başkonsolos Anouti ile Genel Sekreter Duman arasında yapılan görüşme; UCLG-MEWA’nın yakın gelecekte planlanan faaliyetleri, Lübnan’daki üyeler ile mevcut ilişkilerin güçlendirilmesi ve teşkilatın referans yayınlarına ilişkin yapılan istişarelerin ardından sona erdi.

Comments are disabled