UCLG-MEWA’DAN MALTEPE VE KARTAL BELEDİYELERİNE ÇALIŞMA ZİYARETLERİ


Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) ve Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı Mohamad Saadie, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman ve beraberindeki heyet; Maltepe Belediyesi ve Kartal Belediyesi’ne 7 Eylül 2021 tarihinde çalışma ziyaretlerinde bulundu.

Heyet, ilk olarak Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı makamında ziyaret etti.  Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan görüşmede, UCLG-MEWA’nın faaliyetleri paylaşıldı. Sürdürülebilir kalkınmanın önemi ve yerel yönetimler adına atılabilecek adımlar, toplantının öne çıkan ana maddeleri arasındaydı. Görüşmede, ikili ilişkilerin güçlenerek sürdürülmesi hususunda fikir birliği sağlandı.

Heyetin bir sonraki durağı ise Kartal Belediyesi oldu. Türkiye’nin en genç belediye başkanlarından biri olan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile gerçekleştirilen görüşmede, ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve ileriye dönük muhtemel iş birliklerinin gerçekleştirilmesi hususunda fikir alışverişi sağlandı.

Görüşmelerde, özellikle sürdürülebilir kalkınmanın önemi, yerel yönetimlerin ve yerel yönetim ağlarının taşıdığı sorumluluklar ve salgınla mücadelede yerel yönetimlerin rolleri gibi konular da görüşüldü.

Ayrıca, Başkan Saadie, belediyelerin uluslararası görünürlüğü ve etkinliğinin artması noktasında UCLG-MEWA’nın rolünün altını çizdi.

Comments are disabled