UCLG-MEWA’DAN PAKİSTAN BAŞKONSOLOSU’NA ZİYARET


3 Şubat 2017 tarihinde UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, Prof Dr. Adem Esen ve UCLG-MEWA Proje Sorumlusu Emine Gökçe Yanık, Pakistan İstanbul Başkonsolosu Dr. Yousaf Junaid’i ziyaret etti. Toplantıda UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman UCLG-MEWA’nın yeni yönetimi, yayınları ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Genel Sekreter aynı zamanda, Başkonsolosu Nablus’ta gerçekleştirilecek olan UCLG-MEWA Yönetim Kurulu toplantısına davet etti ve ülkesindeki belediyeleri sözkonusu toplantıya katılmaları için teşvik etmesini önerdi. Öneriyi sıcak karşılayan Başkonsolos, gerekli çalışmaları yapacağını belirtti. Pakistan’daki belediyelerin son 5 yıldır aktif olamadığını ancak 2 ay önce yapılan düzenlemelerle artık belediye sisteminin daha iyi işleyeceğini söyleyen Başkonsolos, bundan sonraki çalışmalarında Pakistan’daki üyelerin daha aktif olacağını düşündüğünü belirtti.

UCLG-MEWA’nın daha önce yayınladığı şimdi ise güncel bilgilerle daha kapsamlı olarak hazırlamakta olduğu MEWA Bölgesi Yerel Yönetim Sistemleri Araştırması hakkında da Başkonsolos’a bilgi verildi. Araştırmanın önemli olduğunu vurgulayan Dr. Junaid, gerekli çalışmaların yapılmasından sonra verilerin doğruluğu ve eksik bilgilerin tamamlanması için gerekli yardımı vermeye hazır olduklarını belirtti.

Toplantı karşılıklı iyi dileklerin dile getirilmesi ve plaket takdiminin ardından sona erdi.

 

Comments are disabled