UCLG-MEWA’nın Diplomatik Misyonlar’a Gerçekleştirdiği Ziyaretler


 

Genel Sekreter Mehmet Duman başkanlığındaki UCLG-MEWA heyeti, Ocak ve Şubat 2017’de bölge ülkeleri ile Hollanda ve Almanya diplomatik misyonlarına ziyaretlerde bulunmuştur. Filistin Büyükelçisi; Afganistan, Filistin, Kuveyt, Pakistan, Almanya, Hollanda ve Lübnan Başkonsolosları ile Mısır Arap Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Kültür ve Eğitim İlişkileri Müdürü’ne gerçekleştirilen ziyaretlerde, UCLG-MEWA’nın bölge ülkelerindeki yerel yönetimler ve yerel yönetim birlikleri ile yürüttüğü çalışmalar, Suriye krizi sonucundaki zorunlu göçün yerel yönetimler ve yerel halk üzerindeki etkileri değerlendirilmiş, olası işbirliği alanları istişare edilmiştir. Bölge ülkelerinin Başkonsolosluklarının, bölge yerel yönetim sistemleri konusunda hazırlanmakta olan rapora nasıl destek verebilecekleri konusu da görüşülmüştür. Yapılan ziyaretler de ayrıca, ülkelerindeki belediyeler iletilmek üzere, UCLG-MEWA üyeliğine davet mektupları da yerleşik Büyükelçilik ve Başkonsolosluk temsilcilerine teslim edilmiştir.

Yapılan ziyaretler kapsamında Genel Sekreter DUMAN, Başkonsolosları ve Büyükelçiyi Mart 2017’de Nablus, Filistin’de gerçekleştirilecek olan UCLG-MEWA Yönetim Kurulu, Kentsel Mobilite Komitesi ve Kalkınma İşbirliği ve Kent Diplomasisi Komitesi toplantılarına davet etmiştir. Bölge diplomatik misyon temsilcilerinden, ülkelerindeki belediyeleri söz konusu toplantılara katılmaları için teşvik etmeleri talep edilmiştir.

Ziyaretlerde, UCLG-MEWA’nın süreli ve süresiz yayınlarından oluşan setler, Büyükelçi ve Başkonsoloslara takdim edilmiştir.  

Comments are disabled