UCLG-MEWA’YA FİLİSTİN VE LÜBNAN’DAN ÇALIŞMA ZİYARETLERİ


Genel Sekreter Mehmet Duman, UCLG-MEWA Genel Sekreterliği’nde, Filistin’den Abasan Al Kabira Belediye heyeti ile Lübnan’dan sivil toplum temsilcilerini kabul etti.

Filistin’den Abasan Al-Kabira Belediye Başkanı Dr. Anwar Abu-Zarifa ve beraberindeki heyet, 25 Şubat 2021 tarihinde UCLG-MEWA ‘ya çalışma ziyaretinde bulundu. Konuşmasında, Türkiye-Filistin dostluğuna vurgu yapan Başkan Abu-Zarifa, UCLG-MEWA ile her zaman iş birliği içerisinde çalışacaklarını belirtti.

Görüşmede kardeş şehir ilişkilerinin önemine değinen Başkan Abu-Zarifa, Abasan Al-Kabira Belediyesi için özellikle Türkiye’den bir belediye ile kardeş şehir olma taleplerini iletti.  Başkan Abu-Zarifa, ayrıca Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Filistin’in en büyük şehri El-Halil’e hibe edilen zeytin hasat makinelerinden bahsetti. Hasat mevsiminde kullanılması planlanan makinelerden yüzlerce çiftçinin istifade etmesiyle birlikte belediye gelirlerinin olumlu yönde etkileneceğini söyledi.  

Günün bir diğer ziyaretinde ise Lübnan’dan Balsama Sağlık Merkezi Yöneticisi Ramzi Zeidan ve Al-Amal Derneği Yetkilisi Mahmoud Saifeddine, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman ile bir araya geldi.  Lübnan’da bulunan Suriyeli ve Filistinli mülteciler için gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahseden Ramzi Zeidan ve Mahmoud Saifeddine, özellikle engelli mülteciler için verilen protez ve fizyoterapi hizmetlerinden bahsetti. Görüşmede  ayrıca kurumlar arası olası  iş birlikleri üzerinde de duruldu.

Comments are disabled