UCLG – MEXICO CITY – KÜLTÜR 21ULUSLARARASI ÖDÜLLERI BAŞVURU DÖNEMI!


Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı, kültür ile sürdürülebilir kalkınmayı birbirine bağlama konusundaki güçlü kararlığını sürdürmeye devam ediyor. İki yılda bir gerçekleşen UCLG – Mexico City – Kültür 21 Uluslararası Ödülleri bu kararlılığın en iyi örneklerinden biri.

UCLG – Mexico City – Kültür 21 Uluslararası Ödülü, sürdürülebilir kalkınmanın önemli bir boyutu olan kültüre katkılarıyla öne çıkan şehirler ve insanlar hakkında farkındalık sağlamayı amaçlıyor. Ödülün kurallarına, adaylık formlarına ve mevcut adaylara resmi web sitesinden ulaşılabilirsiniz:  www.agenda21culture.net/award.  Sitede, geçmişte ödül kazanmış yerel yönetim projelerinin örneğini de bulabilirsiniz.

Ayrıca şu önemli hususları dikkatinize sunarız:

  • ‘Şehir / Yerel veya Bölgesel Yönetim’ kategorisinde ödül 50,000 Euro tutarındayken ‘Bireysel’ kategoride 25,000 Euro’dur.
  • Adaylık başvuruları yalnızca e-maille, gerekli formların doldurularak bu adrese gönderilmesiyle yapılacaktır: award@agenda21culture.net.
  • Başvurular için son tarih 18 Mart 2020.

UCLG-MEWA’nın tüm üyelerini Ödül’e başvurmaya çağırıyoruz!
Daha fazla bilgi için info@agenda21culture.net adresinden UCLG Dünya Sekreterliği ve Kültür Komitesi’yle; o.corumlu@uclg-mewa.org ve t.ozturk@uclg-mewa.org adreslerinden ise UCLG-MEWA Kültür ve Turizm Komitesiyle iletişime geçebilirsiniz.

Lütfen aşağıdaki dosyalara erişmek için dosya isimlerinin üzerine tıklayınız:


UCLG – Mexico City – Kültür 21 Uluslararası Ödülleri katılım kuralları

Comments are disabled