ULUSLARARASI İDEALKENT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU


İdealkent Ödülleri, UNESCO’nun Paris’teki binasında sahiplerini buldu. UCLG-MEWA adına Başkan Mohamed Saadie ve Genel Sekreter Mehmet Duman ödül töreninde hazır bulundu.

İdealkent Ödülleri, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu’nun (UNESCO) Paris’te bulunan binasında 16 Ocak 2020 tarihinde sahiplerini buldu. MEWA Bölgesi’nden yerel yönetim temsilcilerinin de katıldığı ödül töreni, açılış oturumu ile başladı.

Oturumda söz alan UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda yeniliklere cevap veren kentlerin oluşturulması doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek; bu kapsamda UCLG-MEWA olarak yerel yönetimlerin gerek mali, gerek idari anlamda güçlendirilmesi gerekliliğini her platformda savunduklarını söyledi.

Genel Sekreter Duman ayrıca; başta Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Yeni Kentsel Gündem olmak üzere uluslararası gündemlerin referans alınarak, kentleri daha yaşanabilir kılacak proje ve faaliyetlerin geliştirilebileceğinin altını çizdi.

Açılış oturumunun ardından gerçekleştirilen Şehirlerin Geleceği ve Uluslararası Örgütlerin Yerel Yönetimlerin Güçlendirilmesindeki Rolü başlıklı panelde konuşmacı olarak yer alan UCLG-MEWA Başkanı Mohamed Saadie ise özellikle UCLG-MEWA’nın uluslararası misyonunun önemine vurgu yaparak, Teşkilatın bölgede gerçekleştirdiği faaliyetlerden bahsetti.

Kent ve kent halkı üzerinde pozitif etki oluşturan projelere verilen Uluslararası İdealkent Ödülleri, UCLG-MEWA Başkanı Mohamed Saadie’nin de takdimleri ile sahiplerini buldu.

Comments are disabled