YEREL YÖNETİM SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU D-8 GENEL SEKRETERİ BÜYÜKELÇİ SHAARİ


Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), UCLG-MEWA Yerel Yönetim Söyleşileri kapsamında, D-8 Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri, Büyükelçi Dato’ Ku Jaafar Ku Sahaari’yi 25 Kasım 2020 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilen canlı yayında konuk etti.

Konuşmasına, dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisinin etkilerinden bahsederek başlayan Genel Sekreter Shaari, D-8 Ülkelerinin özellikle pandemi ile mücadele sürecini değerlendirdi ve güncel durumlarından bahsetti. Genel Sekreter Shaari’nin bir diğer gündem maddesi ise salgının D-8 ülkelerinin yerel ve ulusal ekonomilerine etkisiydi. Virüsle mücadele sürecinde D-8 olarak gerçekleştirdikleri çalışmalara da değinen Shaari, ayrıca D-8 Sağlık ve Sosyal Koruma Programı ile 8 ülkede geçerli olması düşünülen tek kart ödeme sisteminden bahsetti.

Söyleşinin sonunda Genel Sekreter Shaari, UCLG-MEWA ve D-8’in 2015’te imzaladıkları mutabakatı hatırlatarak bu süre zarfında kurumlar arası gelişen ikili ilişkilerden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Yayının tamamına buradan ulaşabilirsiniz

Comments are disabled