YEREL YÖNETİŞİM VE KENTKONSEYLERİ ÇALIŞTAYI


UCLG-MEWA Yerel Yönetişim Komitesi tarafından; komite başkanı olan Zeytinburnu Belediyesi, Zeytinburnu Kent Konseyi ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği ortaklığında; 27-28 Ekim 2016 tarihlerinde Yerel Yönetişim Ekseninde Kent Konseylerinin değerlendirileceği bir çalıştay düzenlenecektir.

Çalıştay kapsamında 4 Ağustos 2016 tarihinde; UCLG-MEWA çalışanları, Zeytinburnu Kent Konseyi ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği yetkilileri ile bir araya gelindi. Anılan tarihte gerçekleştirilen ön hazırlık toplantısında programın içeriği ve akış planı değerlendirildi.

27-28 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan çalıştay, gerek çalışma grupları tarafından tartışılacak sorular, gerekse yapılacak sunumlar bağlamında, kent konseylerinde daha evvel ele alınmamış konulara ışık tutmayı hedefliyor.

Kent konseylerinin yerel yönetişim ekseninde iç işleyişi ve profilinin analizi, kent konseylerinin yerel yönetimler ile çalışma usulleri, uygulama ve sınırlılıkları üzerine değerlendirmelerde bulunulacak olan çalıştayda, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin yerelleşmesi kapsamında kent konseylerinin rolü de incelenecektir.

Etkinliğin Programına buradan ulaşabilirsiniz.

Comments are disabled