YILIN EN BAŞARILI YEREL YÖNETİM AĞI: UCLG-MEWA


Belhaber.com tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve belediye oscarları olarak bilinen “Yılın Yerel Yönetim Proje Ödülleri” 29 Aralık 2015 tarihinde Taksim CVK Otel, İstanbul’da sahiplerini buldu. Bu yıl 9. düzenlenen Belediye Oscar’ları Ödül Töreni’ne Belhaber Genel Koordinatörü Mevlana Demirel, Medya A.Ş. Genel Müdürü Bekir Kaplan, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) Başkanı Murat Özdemir, ödüle layık görülen belediyelerin temsilcileri ve davetliler katıldı.

Belediyeler dışında belediyelerin çeşitli birimlerinin projeleri de ödüle layık görüldü. Bu kapsamda Bağcılar Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi , Büyükçekmece Belediyesi, İBB Kütühane ve Müzeler Müdürlüğü ,İETT, İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş, ve Pendik Belediyesi  toplamda 25 proje ödülüne layık görüldü. Kamuoyu yoklamalar ve anket çalışmaları kapsamında belirlenerek ödül alan projelerin plaketleri düzenlenen törende belediyelerin temsilcilerine verildi.

Bu çerçevede UCLG-MEWA, En Başarılı Yerel Yönetim Ağı ödülüne layık görüldü. Ödülü almak üzere törene katılan UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, tören sonrası verdiği röportajda “Aldığımız ödül çalışmalarımıza yeni bir heyecan katacaktır. Bundan sonraki çalışmalarımızda da biz sadece Türkiye’de değil, 20 bölge ülkesinde de yoğun olarak faaliyet göstereceğiz. Çalışmalarımız da yeni bir hızla devam edecektir” dedi.

İznik Belediyesi  de Belediye Oscarı ödülüne layık görülen belediyeler arasında yer aldı. İznik Belediye Başkanı Osman SARGIN, ödülünü UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet DUMAN’ın elinden aldı.

Tören, fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

 

 

Comments are disabled