UCLG-MEWA KADİR TOPBAŞ’I VEFATININ İKİNCİ YIL DÖNÜMÜNDE ANDI


UCLG-MEWA, kurucu başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş’ı vefatının ikinci yıl dönümünde andı. 2004-2010 yılları arasında UCLG-MEWA Başkanlığı’nı yaptıktan sonra 2010-2016 yılları arasında da UCLG Dünya Teşkilatı Başkanlığı görevini yürüten eski İstanbul Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, 13 Şubat 2021 tarihinde İstanbul’da hayatını kaybetti.

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Duman ve çalışanlar, merhum başkanın mezarını ziyaret edip çiçek bırakarak dua ettiler. Anma programı, Dr. Kadir Topbaş’ın Teşkilat’a ve dünya yerel yönetim hareketine katkıları hatırlatılarak UCLG-MEWA Genel Sekreterliği’nde devam etti.

2019-2022 dönemi UCLG-MEWA Başkanı ve 2022-2025 dönemi Ombudsman Vekili Mohamed Saadie, çevrim içi olarak katıldığı anma programında merhum Dr. Kadir Topbaş’a saygılarını sundu. Saadie, Dr. Kadir Topbaş’ın bölgedeki yerel yönetim hareketinin güçlenmesindeki önemli rolüne ve ardında bıraktığı mirasa vurgu yaptı.

UCLG-MEWA, kurucusu Dr. Mimar Kadir Topbaş’ın Teşkilat’a ve yerel yönetim hareketine kazandırdığı çok değerli katkıları ve mirası her daim saygı ve sevgiyle hatırlayacaktır.

Comments are disabled