UCLG-MEWA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI ŞANLIURFA’DA


UCLG-MEWA  22-23 Kasım 2023 tarihlerinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, İdari Toplantılar ile birlikte küresel gündemlerin yerelleştirilmesine dair üst düzeyli tematik oturumlar organize edecek.

Trabzon’da 22 Haziran 2023’de gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısında UCLG-MEWA Ana Tüzüğünde değişiklik ve güncellemelerin yapılması için Genel Kurul’un bir araya gelmesine karar verildi. Bu doğrultuda, UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile beraber UCLG-MEWA Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısı 22 Kasım 2023’te Şanlıurfa’da yapılacak.

Tematik Oturumlar

UCLG-MEWA, “Kentsel Çözümlere Öncü Olmak” temasıyla iki oturum düzenleyecek. 22 Kasım’da gerçekleştirilecek ilk oturumda, “Üst-Düzey Diyalog: Küresel Gündemler Aracılığıyla Yerel Kalkınmanın Hızlandırılması” başlığıyla Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının yerelleştirilmesi ve belediye başkanlarının yerel inisiyatifleri ele alınacak. Akabinde, 23 Kasım’da düzenlenen “COP 28’e Doğru: Daha Yeşil ve Dirençli Bir Kentsel Gelecek için Liderler Diyaloğu” tematik oturumunda iklim ve dirençlilik konuları konuşulacak.

Toplantının kayıt linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Taslak Programına da buradan erişim sağlayabilirsiniz.

Comments are disabled