UCLG-MEWA, TBB, VNG, APLA ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI


UCLG-MEWA, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), Filistin Yerel Yönetimler Birliği (APLA) ve Hollanda Belediyeler Birliği (VNG), depremler ve toparlanma sürecinde  potansiyel iş birliği alanlarını konuşmak ve çalışma grubu üyelerinin faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımda bulunmak için çevrim içi olarak bir araya geldi.

UCLG-MEWA’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya UCLG-MEWA Genel Koordinatörü Murat KODAZ, UCLG-MEWA Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Osman ÇORUMLU, UCLG-MEWA Sosyal İçerme Komitesi Sorumlusu Yehia Ibrahim; TBB Proje ve Finansman Birimi Sorumlusu Cemal BAŞ, TBB Dış İlişkiler Müdürü Gülfem KIRAÇ KELEŞ; CILG-VNGi Direktörü ve Bölge Müdürü/Kuzey Afrika İş Birimi Direktörü Neila AKRIMI, VNG Proje Müdürü ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika İş Birimi Direktörü Albert van HAL; APLA İcra Direktörü Abdallah ANATI, APLA İletişim ve Savunuculuk Sorumlusu Nadine NAKHLEH katıldı.

Murat KODAZ, toplantının açılış konuşmasının ardından çalışma grubunun potansiyel kolektif eylemlerine dair gelecek vadeden noktalara değindi. İyi uygulamaların ve çalışma grubu arasındaki koordinasyonun artması gerektiğini vurguladı.

Albert van HAL, TBB ile ortak yapılan gıda yardımı sürecinden bahsetti, devamında Cemal BAŞ projenin detaylarına dair ekleme yaptı. Aynı zamanda Abdallah ANATI, APLA’nın önümüzdeki dört yıllık stratejik planları üzerine vurgu yaptı. Neila AKRIMI, toplanan nakdi yardım fonu ve Marakeş’te düzenlenecek etkinlik hakkında konuştu. Toplantı çalışma grubunun atacağı adımlar konusunda çerçevenin çizilmesinin ardından sona erdi.

Toplantıya UCLG-MEWA İletişim ve BT Koordinatörlüğü’nden Junaid RAFIQ teknik destek verdi.

Comments are disabled