UCLG-MEWA, UCLG VE İSVEÇ ULUSLARARASI KALKINMA AJANSI ÇEVRİM İÇİ TOPLANTISI


UCLG-MEWA, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) ve İsveç Uluslararası Kalkınma Ajansı (SIDA) 12 Şubat 2024 tarihinde yerelleşmenin genel eğilimlerine dair çevrim içi toplantıda bir araya geldi.

Toplantıda UCLG-MEWA’dan Genel Sekreter Dr. Mehmet Duman ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Reem Abusamra, Araştırma Sorumlusu Junaid Rafiq; UCLG’den Genel Sekreter Emilia Saiz, UCLG Ortaklıklardan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Pablo Fernández Marmissolle-Daguerre ve UCLG Learning Direktörü Sarah Hoeflich; SIDA’dan Louise Hermann ve Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Programı Yöneticisi Jeet Mistry yer aldı.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın Yerelleştirilmesi, İklim Eylemi, Sürdürülebilir Dirençli Toplum ve 2030 Gündemi’nin ele alındığı toplantıda, UCLG-MEWA ve UCLG konuya ilişkin gerçekleştirdikleri çalışmaları paylaştı.

UCLG-MEWA’nın faaliyetleri ile ilgili Reem Abusamra; bölgede hazırlanan VLR & VSR’lara verilen desteklerden; Konya ve Amman’da gerçekleştirilen Desantralize  İşbirliği eğitimlerinden; Sendai Afet Risk Azaltma Çerçevesi kapsamında Dibba Al Fujairah ve Trabzon’da gerçekleştirilen Dirençlilik eğitimlerinden ve son olarak konuyla alakalı hazırlanan yayınlardan bahsetti.

Comments are disabled