UCLG-MEWA VE UEF SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTSEL GELİŞİMİ DESTEKLEMEK ADINA TARİHİ BİR ORTAKLIK KURDU


UCLG-MEWA, uluslararası iş birliğini güçlendirmek ve yeni ortaklıklar geliştirmek amacıyla 1 Eylül’de Kent Ekonomisi Forumu (UEF) ile, Orta Doğu ve Batı Asya Bölgesi başta olmak üzere küresel çapta Kentsel Kalkınmayı teşvik etmeyi amaçlayan bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı.

UEF & UCLG-MEWA

Ortak istişareler, UCLG-MEWA ve UEF temsilcilerinin kentsel kalkınma adına yeni bir ortaklığı ifade eden Mutabakat Zaptı’nı imzalamasıyla sonuçlandı. Bu önemli gelişme, sürdürülebilir kentsel kalkınmanın geliştirilmesi amacıyla çeşitli girişimler üzerinde iş birliği yapılacağını taahhüt etmektedir.

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Duman, Kentsel Ekonomi Forumu Başkanı Reza Pourvaziry ve ilgili ekipleri bu ortaklığı resmileştirmek üzere bir araya geldi. Yerel Kentsel Finans temalı faaliyetlere ve iş birliğine vurgu yapan Mutabakat Zaptı, ortak kararları, sorumlulukları ve rolleri tanımlayarak iş birliğinin genel hatlarını çizmektedir.

Kentsel Ekonomi Forumu Başkanı Reza Pourvaziry

Mutabakat Zaptı, Orta Doğu ve Batı Asya Bölgesi’nde ortak kentsel değişimlere ve sürdürülebilir kalkınmaya hitap eden kollektif bir çabayı temsil etmektedir. Kentsel çevreleri etkileme potansiyeline sahip yenilikçi girişimlere zemin hazırlayacak olan bu belge, hitap ettiği bölgedeki topluluklara ve aynı zamanda küresel çapta fayda sağlayacaktır.

Comments are disabled