UCLG-MEWA VE UEF SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTSEL GELİŞİMİ DESTEKLEMEK ADINA TARİHİ BİR ORTAKLIK KURDU


UCLG-MEWA, uluslararası iş birliğini güçlendirmek ve yeni ortaklıklar geliştirmek amacıyla 1 Eylül’de Kent Ekonomisi Forumu (UEF) ile, Orta Doğu ve Batı Asya Bölgesi başta olmak üzere küresel çapta Kentsel Kalkınmayı teşvik etmeyi amaçlayan bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı.

UEF & UCLG-MEWA

Ortak istişareler, UCLG-MEWA ve UEF temsilcilerinin kentsel kalkınma adına yeni bir ortaklığı ifade eden Mutabakat Zaptı’nı duyurması ile sonuçlandı. Bu önemli gelişme, sürdürülebilir kentsel kalkınmanın geliştirilmesi amacıyla çeşitli girişimler üzerinde iş birliği yapılacağını taahhüt etmektedir.

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Duman, Kentsel Ekonomi Forumu Başkanı Reza Pourvaziry ve ilgili ekipleri bu ortaklığı resmileştirmek üzere bir araya geldi. Yerel Kentsel Finans temalı faaliyetlere ve iş birliğine vurgu yapan Mutabakat Zaptı, ortak taahhütleri, sorumlulukları ve rolleri tanımlayarak iş birliğinin çerçevesini çizmektedir.

Kentsel Ekonomi Forumu Başkanı Reza Pourvaziry

Bu tarihi Mutabakat Zaptı, Orta Doğu ve Batı Asya Bölgesi’nde ortak kentsel değişimlere ve sürdürülebilir kalkınmaya hitap eden kollektif bir çabayı temsil etmektedir. Kentsel çevreleri olumlu yönde etkileme potansiyeline sahip dönüştürücü girişimler adına zemin hazırlayacak bu belge, aynı zamanda bölgedeki ve dünya çapındaki topluluklara fayda sağlayacaktır.

Comments are disabled