YEREL ETKİ PROJESİ FİKİR ATÖLYESİ SERİSİ YEREL AKTÖRLERİ BİR ARAYA GETİRDİ


Hollanda Kraliyeti’nin MATRA (Toplumsal Dönüşüm) Fonu desteği ve İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) iş birliğiyle yürütülen “Yerel Etki Projesi” çerçevesinde, UCLG-MEWA Mart 2024’te İstanbul’un farklı belediyelerinde düzenlenen fikir atölyelerine katıldı. Bu atölyeler sırasıyla 6 Mart’ta Eyüpsultan Belediyesi, 7 Mart’ta Sultanbeyli Belediyesi ve 14 Mart’ta Fatih Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

Atölyelerde, yerel yönetim uzmanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve diğer yerel aktörler bir araya getirilerek etkileşimin artırılması ve ilçelerin karşılaştığı zorluklara çözümlerin bulunması hedeflendi. Etkinlikler, İstanbul’un farklı ilçelerinde (Bakırköy, Beşiktaş, Eyüpsultan, Sarıyer, Ataşehir, Fatih, Kâğıthane, Beykoz, Sultanbeyli ve Sultangazi) atölye çalışmalarıyla devam edecek. Mayıs ayına kadar sürecek olan bu atölyelerin, yerel düzeyde sürdürülebilir etkileşimler ve projeler üretmesi beklenmektedir.

Proje kapsamında ilçe belediyeleri ve yerel sivil toplum kuruluşları arasındaki iş birliğini güçlendirmek, kalıcı bağlantılar oluşturmak ve dezavantajlı toplulukların ihtiyaçlarına en etkili şekilde nasıl yanıt verilebileceği üzerine stratejiler geliştirilmesi planlanmaktadır.

Comments are disabled