YEREL YÖNETİMLER PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ PENDİK’TE DÜZENLENDİ


UCLG-MEWA ve Pendik Belediyesi’nin ortaklığında, “Yerel Yönetimler Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi” 6 Kasım 2023 tarihinde Pendik Belediyesi Gençlik Kampında düzenlendi. Eğitim, yerel yönetimlerin ulusal ve uluslararası projelere daha etkin katılımını teşvik etmeyi amaçladı. Çeşitli belediyeler ve kamu kurumlarında görevli birçok kişinin katılımıyla gerçekleşen Eğitim, yerel yönetimlerin projelerdeki etkin rolünü güçlendirdi.

Eğtimide, Proje yazım süreçleri, proje hazırlık aşamaları, ulusal ve uluslararası hibe programları, gençlik değişim projeleri, Eurodesk konuları ele alındı. Katılımcılar arasında Belediyelerin; Strateji Geliştirme Müdürlüğü, Dış İlişkiler Müdürlüğü, Ar-Ge Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü gibi ilgili birimlerin personelleri yer aldı.

Katılımcılara projelerini başarılı bir şekilde yönetme, ulusal ve uluslararası arenada yerel yönetimleri temsil etme ve etkili projeler oluşturma konularında pratik bilgiler aktarıldı. Eğitimde, katılımcılara geniş bir perspektif sunulurken, aynı zamanda katılımcılar arasında deneyim paylaşımına da olanak tanındı.

Eğitimin sonunda katılımcılara UCLG-MEWA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Duman ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin tarafından katılım belgeleri takdim edildi. Eğitim sonrası yapılan değerlendirmelerde katılımcılar, eğitimin kendilerine büyük katkı sağladığını ve projelerini daha etkin bir şekilde yönetme yeteneklerini geliştirdiklerini ifade ettiler.

Dr. Mehmet Duman, “Bu eğitim programı, yerel yönetimlerin projelerde daha aktif rol almasını ve ulusal, uluslararası arenada kendilerini daha iyi ifade etmelerini sağlama amacı taşıyordu. Katılımcıların ilgisi ve aktif katılımıyla gerçekleşen bu eğitim, yerel yönetimlerin gücünü artırarak toplumumuza daha iyi hizmet sunmamızı sağlayacak.” sözleriyle yerel yönetimlerin proje çalışmalarında aktif bir şekilde yer almasının önemini vurguladı.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, bu tür eğitimlerin önemli olduğunu ve katılımcıların edindikleri bilgileri ileride gerçekleştirecekleri projelerinde etkili bir şekilde kullanmalarının faydalı olacağını belirtti.

Comments are disabled