1. EŞİTLİK BİRİMLERİ ÇALIŞTAYI – EŞİTLİĞİN YERELDEN İNŞASI


Şişli Belediyesi Toplumsal eşitlik Birimi, Yerel yönetimlerde kurulmuş olan Eşitlik Birimlerinin güçlü ve zayıf yönlerini konuşabilmek amacıyla 7-8 Nisan 2016 tarihlerinde 1. Eşitlik Birimleri Çalıştayı – Eşitliğin Yerelden İnşası etkinliğini düzenliyor. Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşecek ve yerel yönetimler, eşitlik politikaları üzerine akademi ve sivil toplum temsilcilerinin sunumlarının paylaşılacağı etkinliğin ilk günü herkesin katılımına açık. Çalıştay, programın ikinci gününde Eşitlik Birimlerinin temsilcilerinin deneyimlerini paylaşacağı bir kapalı program ile son bulacak.

Çalıştay süresince kentin kurgulanmasından, sivil toplum katılımına, yerel yönetim bütçesinden, ulusal ve uluslararası mekanizmalara kadar birçok konu ele alınacak. Bu nedenle programa Eşitlik Birimi çalışanlarının yanı sıra Meclis Üyeleri, Sosyal Yardım İşleri, Plan ve Proje, Strateji, İmar, Park Bahçeler, Hukuk, İç Denetim, İK gibi birim çalışanlarının da katılımı ayrıca önem taşımakta.

Çalıstay’ın ilk gunune dinleyici olarak katılmak icin konuya ilgili olmak dısında hicbir sart aranmamaktadır. Ancak kontenjan salonun koltuk sayısıyla (300) sınırlıdır. Kayıtlar, onkayıt alınarak yapılacaktır. Kaydınızı yaptırmak icin esitlik@sisli.bel.tr adresine mail atmanız yeterlidir.

Comments are disabled