ATO 54. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI


Arap Kentler Teşkilatı (ATO) 54. Yönetim Kurulu Toplantısı 17-18 Mart tarihlerinde, Moritanya’nın başkenti Nuakşot’ta gerçekleşti. Toplantıya 20’den fazla Arap ülkesinden belediye başkanı, bakan ve temsilci katıldı.

Toplantıya UCLG-MEWA’yı temsilen, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet DUMAN ve Tanıtım ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Mohamed H. ALMAHLI katıldı. Genel Sekreter Duman, toplantı kapsamında ATO Genel Sekreteri Ahmet Al Subaih, ev sahibi kent Nuakşot Belediye Başkanı Amati Bint Hamadi, Komorlar devleti, Büyük Komor Valisi Hasan Hamadi’nin yanı sıra, Tunus, Filistin, Libya, Sudan, Cibuti, Somali, Fas, Bahreyn, Katar ve Suudi Arabistan heyetleri ile bir araya geldi.

İdari toplantılara ATO gözlemci üyesi sıfatı ile toplantıya katılan UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet DUMAN, ATO ve UCLG-MEWA’nın ilişkilerinin daha ileriye götürmek için işbirliğinin devam edeceği görüşünü paylaştı. DUMAN ayrıca ATO üyelerini UCLG-MEWA üyeliğine davet etti.

Toplantının ikinci günü Nuakşot teknik ziyaretleri ile devam etti. Yapılan teknik ziyaretler kapsamında, Nuakşot Belediyesi, Nuakşot Milli Müzesi ve şehrin önde gelen yerlerine ziyaretler gerçekleştirildi.

Comments are disabled