UCLG-MEWA DİRENÇLİLİK FORUMU VE YÖNETİM KURULU TRABZON’DA


UCLG-MEWA Dirençlilik Forumu ve Yönetim Kurulu 21-23 Haziran 2023 tarihlerinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Forum kapsamında aynı zamanda Dirençlilik Eğitimi, Üst Düzey Dirençlilik Diyaloğu ve Dirençlilik Deklarasyonu Lansmanı düzenlenecek.

Dirençlilik Forumu, 21 Haziran’da gün boyu sürecek olan Dirençlilik Eğitimi ile başlayacak. Dirençlilik Öğrenme Modülü’ne dayanan bu Eğitim; UCLG-MEWA, UCLG Learning ve UNDRR tarafından yerel yönetimlerin dirençlilik kapasitesinin artırılması için organize edilecek. İlki, 1-2 Kasım 2022’de Birleşik Arap Emirlikleri’nde Arap kentleri için düzenlenen eğitimin bu ayağı Türk kentlerine yönelik olacak.

Etkinliğin ikinci günü, resmi açılışın ardından Forum kapsamında Üst Düzey Dirençlilik Diyaloğu gerçekleşecek. MEWA Bölgesi’nden belediye başkanları konuya dair strateji ve vizyonlarını katılımcılarla paylaşacak. Trabzon Dirençlilik Deklarasyonu için ise tanıtım ve imza töreni gerçekleşecek.

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu

Forum’un ikinci gününde gerçekleşecek olan UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, Teşkilatın 1 Kasım 2022 – 20 Haziran 2023 Dönemi Faaliyet Raporu ile bir sonraki dönemin faaliyet programı sunulacak ve UCLG-MEWA Denetim Kurulu/Mali Yönetim Komitesi tarafından hazırlanan raporlar karara bağlanacaktır. Toplantıda ayrıca, dönem içerisinde gerçekleşen üyelik hareketleri de görüşülecek.

 

Kayıt Formu

Taslak Programı

Comments are disabled