MEWA AGORA: KENTLER İÇİN YENİ BİR DERGİ


2013’ten bu yana ‘Newsletter’ süreli yayınıyla üye ve paydaşlarına ulaşan UCLG-MEWA, hem adı ve tasarımı hem de içeriği yenilenen MEWA Agora ile üç ayda bir sizlerle olacak.

İlk sayısında, Odak dosyası “Kentler ve Barış İnşası” olan dergi, özellikle Rusya-Ukrayna krizine ve tüm diğer çatışmalara yerel bir perspektifle bakıyor. Bu doğrultuda “Ütopya ile Gerçeklik Arasında Kent Diplomasisi ve Barış” başyazısı, Saraybosna Eski Belediye Başkanı Tarık Kupusovic’in “Barış İnşasında Yerel Yönetimlerin Rolü” makalesi, Ukrayna Şehirler Birliği İcra Direktörü Oleksandr Slobozhan ile yapılan röportaj ve iyi uygulama örneği olarak UCLG’nin barış inşasındaki rolü, Odak dosyamızın içeriğini oluşturuyor.

Kent Köşeleri bölümünde; uluslararası iklim değişikliği gündeminden kültürel mirasa, kadınların oy hakkından evsizlik sorununa kadar geniş yelpazede görüş yazılarını okuyabilirsiniz. Kent Tanıtımı köşesinde Mersin’i yakından tanıyabilir, Kitap İncelemesi bölümünde ise Turgut Cansever’in Osmanlı Şehri kitabının incelemesini okuyabilirsiniz.

Keyifli okumalar!

MEWA AGORA 

Comments are disabled