ÇOCUKLAR İÇİN ‘GREEN REFUGEES’ EĞİTİMİ İSTANBUL’DA DÜZENLENDİ


Suriyeli mülteci çocuklar ve Türk çocuklar için iklim farkındalığı oluşturmayı amaçlayan interaktif eğitim, İstanbul’un Sultanbeyli ilçesindeki bir ortaokulda gerçekleştirildi.

İklim ve Enerji için Belediye Başkanları Küresel Sözleşmesi (GCoM) tarafından desteklenen, UCLG-MEWA ve Mültecilerle Derneği tarafından kolaylaştırılan etkinlik, Türk ve Suriyeli öğrencileri bir araya getirmeyi, hem iklim bilincini artırmayı hem de Suriyeli çocukların entegrasyonunu kolaylaştırmayı amaçladı. Etkinlik boyunca, Türk ve mülteci öğrencilere iklim değişikliğinin temel ve önemli kavramları ile etkileri anlatıldı. Öğrenciler heykel, kil modelleme ve çizim gibi etkinliklere katıldılar.

Yeşil eğitim için Fransa merkezli, kar amacı gütmeyen bir kurum olarak Association Dialogue Derneği’nde uzman olarak çalışan Chaden Diyab; geri dönüşüm ve küresel ısınma konularını içeren bir eğitim verdi.

Eğitimin ilk gününe UCLG-MEWA Çevre Komitesi Sorumlusu Dilşad Ölçen ve UCLG-MEWA İletişim Birimi’nden Junaid Rafiq de destek ve kolaylık sağlamak amacıyla katıldı.

Comments are disabled